تماس با ما

09122462203 | 09121089306

Author

تیرچه آنلاین

 گروه مهندسی – ساختمانی البرز در سال 1379 آغاز به کار نموده و با تولید ده‌ها هزار متر از این محصول در ماه و ظرفیت تولید بیش از 2000 متر تیرچه در روز، یکی از فعال‌ترین تولیدکنندگان محصولات ساختمانی به ویژه در حوزه تولید تیرچه‌های خرپایی محسوب می‌گردد. این گروه متشکل از مدیران مجرب، مهندسین متخصص و تیم کارآزموده و با سابقه در امر تولید تیرچه‌های خرپایی بوده و فضای کارگاهی مناسبی به مساحت تقریبی 10 هزار متر مربع را در اختیار دارد.

تیرچه آنلاین با سابقه ی 20 ساله درخشان

گروه مهندسی ساختمانی البرز

شرکت ما چه برتری هایی نسبت به دیگر شرکت ها در زمینه تولید انواع تیرچه و سقف کاذب دارد

گروه فنی مهندسی البرز با دارا بودن مجوز سازمان ملی استاندارد ایران و هدف ارائه بهترین کیفیت در زمینه ساخت تیرچه و بلوک، گامی موثر در راستای بهبود وضعیت ساخت و ساز  انواع تیرچه برداشته است و همواره با رعایت استاندارهای لازم ، رضایت مشتریان خود را به دنبال دارد.

%100 رعایت استاندارها مطابق سازمان ملی استاندارد
%100 رضایت مشتریان

ویژگی های تیرچه استاندارد

 • استانـدارد و کیفیت ساخت بالا
 • نظارت مهندسین مجرب در تمام مراحل تولید
 • عدم استفاده از ضایعات میلگرد، ورق و نبشی
 • استفاده از ماسه «دوبار شور طبیعی» در تولید بتن پاشنه
 • سرعت و سهولت اجرایی بالا
 • طول جوش مناسب اتصالات
 • امکان اجرای همزمان چند سقف
 • یکپارچگی سقف و اسکلت
 • حذف اثر فولاد در زیر سقف
 • یکنواختی بیشتر زیر سقف و مصرف گچ وخاک کمتر
 • کاهش مصرف بتن و وزن کمتر
 • استفاده از ورق، میلگرد و نبشی‌های تولیدشده در کارخانه‌های معتبر
 • باعث سبکی سقف می شود
 • دوام خوب در مقابل آتش سوزی و حرارت
 • عایق صوتی خوبی است
 • عایق حرارتی در مقابل سرما و گرماست
 • عدم نیاز به استفاده از جک های زیر سقفی
 • طراحی و محاسبات دقیق توسط واحد فنی و محاسبات

مقالات

انواع یونولیت

امروزه در زمان ساخت و ساز وقتی صحبت از سقف ساختمان می شود باید عوامل و نکات زیادی را در نظر گرفت و رعایت کرد. در دنیای امروز، هر چه ساختمان سبک تر و مقاوم تر باشد، مناسب تر و مطلوب تر است. از جمله مواردی که می تواند وزن ساختمان را کاهش دهد، سقف[…]

انواع بتن ریزی

امروزه در صنعت ساختمان اگر از بتن به عنوان پرکاربردترین مصالح ساختمانی یاد شود اغراق نشده است. با ایجاد سیمان پرتلند (مخلوطی از سنگ آهک و خاک رس) در دهه 1820 و استفاده از این ماده برای ساخت بتن، بتن ریزی و نحوه انجام آن سوالات فراوانی برای افراد این حوزه بوجود آمد. مصری ها[…]

انواع تیرچه و کاربرد آن

تیرچه یک قطعه‌ای به شکل مثلث و در برخی موارد چهاروجهی و از پیش‌ساخته است. از تیرچه در ساخت سقف و کف سازه های ساختمانی استفاده می شود. با قرارگیری بلوک‌ها روی تیرچه به عنوان قالب بتن پوششی، ظاهر آن شکل حرف T انگلیسی را می‌گیرد. کاربرد تیرچه ها علاوه بر ساخت سقف و کف[…]

تیرچه یا الوار افقی به الوار چهارتراشی گفته می‌شود که در چوب‌بست سقف یا کف به کار می‌رود . رایج ترین نوع این محصول در ایران که اکثر مهندسین ایرانی از آن استفاده می‌کنند تیرچه با خرپا می‌باشد که اغلب از میلگرد ساخته می‌شود. جنس همه تیرچه‌ ها معمولاً از جنس چوب ، فولاد و یا بتن می باشد . تیرچه ها انواع مختلفی دارد که عبارت اند از :

سقف‌های تیرچه بلوک در ساختمان‌های اسکلت فلزی بهتر است کلیه تیرها لانه زنبوری شود چون در این صورت بتن دو طرف پل از سوراخ لانه زنبوری عبور کرده و به همدیگر متصل می‌گردد و همچنین می‌توان آهن‌های ممان منفی و حرارتی را حتی‌المقدور از سوراخ‌های لانه زنبوری عبور داده و به‌طور مستقیم و بدون انحنای موضعی اجرا نمود .

تیرچه های پیش ساخنه

تولید این نوع تیرچه یکی از روش های متداول در ایجاد سقف در جهان میباشد که سابقه ای در حدود 70 ساله در جهان دارد و از ابتدای ابداع و متداول شدن آن در جهان صنعتی تولید شبکه فولادی خرپایی با این آگاهی که ایجاد شوک حرارتی در  تولید خرپای باعث از بین رفتن خواص مکانیکی فولاد استفاده شده در خرپا در محل اتصالات و در مرحله مونتاژ میگردد از روش صنعتی و با استفاده از نقطه جوش یا اصطلاحا جوش سرد استفاده گردید.

این نوع که فقط در کارخانه های مجهزی تولید می شود، از مقطع بتنی T شکل با رده مقاومتی C35 و بالاتر و مفتول های فولادی با مقاومت بالا تشکیل می شود.

در این نوع محصول، مفتول ها را پیش از بتن ریزی برای ساخت تیرچه استاندارد ، توسط جکهایی تحت کشش معین قرار داده و سپس بتن ریزی مقطع اجرا میشود

تیرچه سفالی

یکی از  رایج ترین سقف های موجود در کشور سقف تیرچه بلوک میباشد.در این سیستم از سقف های کاذب به عنوان تیر فرعی استفاده میکنند و بلوک ها تنها نقش پر کننده را دارند و نقش سازه ای ایفا نمیکنند. بلوک برای پوشش سقف ساختمان های اسکلت آجری و اسکلت فلزی واسکلت بتنی استفاده می شود.

فاصله ی بین بلوک در این سقف 50 سانتی متر میباشد. که در دو نوع بتنی و فولادی میباشد همچنین از بلوک های سفالی و یا فوم های پلی استایرن در ساخت این نوع محصول استفاده میشود .

استفاده از فوم به جای سفال ترجیح داده میشود زیرا این فومها هم باعث کاهش وزن سقف می شوند و به سبک سازی ساختمان بهینه کمک میکنند .
نکته : به دلیل تایید نشدن این نوع محصول توسط سازمان استاندارد تولید این نوع محصول متوقف شده است .

خرپا تیرچه

خرپای ساده از اتصال چند میله مستقیم که به طور مفصلی به هم متصل شده به طوری که شبکه های مثلثی به وجود می آورد تشکیل می گردد. ضمنا نیرو های وارد بر خر پاها بایستی حتما در محل اتصالات مفصلها به خر پا وارد شوند .  

‌در خرپاها فرض می شود که اعضا در انتهای خود به اعضای دیگر لولا شده اند . بنابراین ((شکل مثلثی))تنها شکل پایدار خواهد بود . اگر شبکه در یک صفحه واقع باشد ، خرپا را ((خرپای صفحه ای )) و اگر شبکه فضایی باشد خرپای حاصل را ((خر پای فضایی)) می گویند . شبکه هایی که به شکل چهار عضو یا بیشتر باشند ،پایدار نیستند و تحت تاثیر نیرو های مؤثر فرو می ریزند . 

خرید تیرچه از تیرچه آنلاین علاوه بر رعایت استاندارها ، به دلیل راحتی در سفارش و ارسال سریع فرآیند خرید را بسیار راحت نموده است. علاوه بر « خرید تیرچه در تهران » و « خرید تیرچه در کرج » ارسال آسان برای « خرید تیرچه در مشهد تبریز » ، « خرید تیرچه از مشهد » ، «خرید تیرچه در اصفهان » ،« خرید تیرچه در کرمانشاه » و … فراهم شده است.

به دلیل وابستگی « قیمت تیرچه » های فلزی به قیمت میلگرد ، آهن و قیمت سیمان و بتن ، دستیابی به قیمت روز تیرآهن برای تولیدکنندگان و کارفرمایان کمی دشوار است. با توجه به نوسانات بازار ، لطفا برای دریافت اطلاعات فنی و قیمت های فعلی با ما تماس بگیرید.