تماس با ما

09122462203 | 09121089306

قالب پلاستوفوم‌ ،یونولیت یا فوم پلی استایرن با نام های پلاستوفوم یا یونولیت شناخته شده است و از آن در ساخت بلوک های سقفی استفاده می شود. این فوم نوعی فرآورده ی پتروشیمی می باشد که ظاهری متشکل از بلورهای ریز دارد.

قالب پلاستوفوم‌ ،یونولیت یا همان بلوک های سقفی پلاستوفوم جایگزین خوبی برای بلوک های سیمانی شده اند. این بلوک ها به دلیل سبکی وزن و هزینه پایین همواره مورد استقبال ساختمان سازان قرار گرفته است .

بلوک ساخته شده از فوم پلی استایرن در ابعاد استاندارد تولید می شود و دارای ویژگی هایی می باشد که آن را از بلوک های سفالی و سیمانی متمایز می سازد. این نوع بلوک در انواع معمولی، نسوز، مخلوط و فشرده روانه بازار میشوند .

با استفاده از این مواد علاوه بر افزایش سرعت ساخت و ساز، از طریق کاهش نیروی کار لازم و کاهش بتن مصرفی، در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.

tirchehonline

این بلوک ها را می توان در پروژه های مسکونی، تجاری، اداری یا صنعتی به کار برد. در هر پروژه های ساختمانی صرفه جویی در هزینه و زمان بسیار حائز اهمیت است.

با استفاده از این مواد علاوه بر افزایش سرعت ساخت و ساز، از طریق کاهش نیروی کار لازم و کاهش بتن مصرفی، در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.

ویژگی بلوک پلاستوفوم

این بلوک ها نوعی عایق صوتی، حرارتی، برودتی و رطوبتی محسوب می شوند و مقاومت بسیار بالایی در برابر آب، رطوبت و رشد باکتری ها دارند. پلاستوفوم باعث مقاوم سازی سازه و سبک سازی بارهای مرده می شود و امنیت سازه را در برابر حوادث طبیعی بالا می برد.

بلوک های یونولیتی این امکان را فراهم می کنند که به جای ده عدد بلوک سفالی یک عدد بلوک یونولیتی در سقف جایگزین شود و این امر خود به سبک سازی سازه کمک شایانی می کند.

استفاده از پلاستوفوم در ساختمان سازی میزان ضایعات و نخاله های ساختمانی را کاهش می دهد و در هنگام اجرا ، خطری برای کارگران ایجاد نمی کند.

مزایای بلوک های پلاستوفوم

امروزه به کار بردن بلوک های پلاستوفوم در ساختمان سازی افزایش یافته است.

این بلوک ها از لحاظ باربری و سازه ای فاقد هیچ گونه مقاومتی هستند اما استفاده از آن ها در ساختمان ها اجتناب ناپذیر است چرا که از این مواد در ایجاد لایه ای به عنوان عایق حرارتی استفاده می شود.

مزیت اصلی استفاده از بلوک های پلاستوفوم عبارت اند از :

  • بلوک های پلاستوفوم سازگار با محیط هستند و از همه مهمتر اینکه تجزیه پذیرند .
  • با توجه به وزن کم این بلوک های پلاستوفوم، به تیرهای بتنی کمتری نیاز است و ساختمان به صورت طبیعی عایق بندی می شود.
  • بلوک های پلاستوفوم در برابر لرزش و پوسیدگی مقاوم است و فاقد هر گونه مواد مخرب ازن مانند سی اف سی هاست.
  • و … .
  • در برابر حرارت و صدا عایق بوده و با کاهش انرژی مصرفی مورد نیاز موجب صرفه جویی در انرژی و هزینه می شود.
  • از نظر هزینه نسبت به بلوک های سیمانی و بتنی مقرون به صرفه تر است .
  • نصب بلوک های پلاستوفوم راحت تر و سریع تر است و نیاز به نیروی کمتری هم دارد.

 

نکته : باید توجه داشت مقاومت پلاستوفوم در برابر آتش نکته ی بسیار مهمی است.

اگرچه از مواد ضد آتش در این متریال استفاده شده ولی الزاماتی هم برای عدم تماس مستقیم آتش با بلوک های پلاستوفوم و ایجاد مقاومت بیشتر برای این ماده در برابر آتش وجود دارد .